Hoppa till sidans innehåll

Dags för Fystest

2018-04-28 00:37
Du som är född 2003, 2004, 2005, 2006 nu är det dags för fystest på Bosön. Du anmäler dig i tävlingskalendern. Välkommen!
  • Uppdaterad: 2018-04-28 00:40

Tider för de olika åldersklasserna och de olika klubbarna: 

 

Åkare födda 2003

DATUM

GRUPP*

TEST

TRÄNING/UTBILDNING

SAMLING - AVSLUTNING

LOKAL

16-maj

1

X

 

18:30-21:30

FRIIDROTTSHALLEN

17-maj

2

X

 

17:30-21:00

FRIIDROTTSHALLEN

24-maj

ENDAST TRÄNARE

ENDAST TRÄNARE

ENDAST TRÄNARE

19:00-21:30

FRIIDROTTSHALLEN

20-aug

1

X

 

17:30-21:00

FRIIDROTTSHALLEN

21-aug

2

X

 

17:30-21:00

FRIIDROTTSHALLEN

09-sep

1 & 2 och tränare

 

X

08:45-15:00

FRIIDROTTSHALLEN

Klubb & Gruppindelning

Grupp 1: Täby, Lidingö, Mälaröarna & Saltsjöbaden

Grupp 2: Sollentuna, Järfälla, Huddinge, Djurgården & Övriga Region 4 klubbar

 

____________

 

 

Åkare födda 2004

DATUM

GRUPP

TEST

UTBILDNING

SAMLING-AVSLUTNING

LOKAL

07-maj

GRUPP 1

X

 

18:30-21:30

FRIIDROTTSHALLEN

15-maj

GRUPP 2

X

 

18:30-21:30

FRIIDROTTSHALLEN

24-maj

ENDAST TRÄNARE

ENDAST TRÄNARE

ENDAST TRÄNARE

19:00-21:30

FRIIDROTTSHALLEN

22-aug

GRUPP 1

X

 

17:30-21:00

FRIIDROTTSHALLEN

23-aug

GRUPP 2

X

 

17:30-21:00

FRIIDROTTSHALLEN

08-sep

GRUPP 1 & 2

 

TRÄNARE & ÅKARE

08:45-15:00

FRIIDROTTSHALLEN

 

Klubb & Gruppindelning

Grupp 1: Täby, Lidingö, Mälaröarna & Saltsjöbaden

Grupp2:Sollentuna,Järfälla,Huddinge,Djurgården&ÖvrigaRegion4klubbar

___________

 

Åkare födda 2005

DATUM

GRUPP

TEST

TRÄNING/UTBILDNING

SAMLING-AVSLUTNING

LOKAL

21-maj

GRUPP 1

X

 

17:30-21:00

FRIIDROTTSHALLEN

22-maj

GRUPP 2

X

 

18:30-21:30

FRIIDROTTSHALLEN

23-maj

GRUPP 3

X

 

18:30-21:30

FRIIDROTTSHALLEN

24-maj

ENDAST TRÄNARE

ENDAST TRÄNARE

ENDAST TRÄNARE

19:00-21:30

FRIIDROTTSHALLEN

27-aug

GRUPP 1

X

 

17:30-21:00

FRIIDROTTSHALLEN

28-aug

GRUPP 2

X

 

17:30-21:00

FRIIDROTTSHALLEN

05-sep

GRUPP 3

X

 

17:30-21:00

FRIIDROTTSHALLEN

15-sep

TRÄNARE & ÅKARE

 

X

08:45-15:00

FRIIDROTTSHALLEN

 

Klubb & Gruppindelning

Grupp 1: Lidingö, Mälaröarna & Saltsjöbaden

Grupp 2: Järfälla, Huddinge, Djurgården

Grupp 3: Sollentuna & Täby

_____________

Åkare födda 2006

DATUM

GRUPP

TEST

TRÄNING/UTBILDNING

SAMLING-AVSLUTNING

LOKAL

14-maj

Grupp 1

X

x

17:45-19:30

FRIIDROTTSHALLEN

14-maj

Grupp 2

x

x

19:30-21:00

FRIIDROTTSHALLEN

24-maj

 

 

ENDAST TRÄNARE

19:00-21:30

FRIIDROTTSHALLEN

04-sep

Grupp 2

X

 

17:45-19:30

FRIIDROTTSHALLEN

04-sep

Grupp 1

X

 

19:30-21:00

FRIIDROTTSHALLEN

16-sep

Grupp 1

 

TRÄNARE & ÅKARE

08:45-11:30

FRIIDROTTSHALLEN

16-sep

Grupp 2

 

TRÄNARE & ÅKARE

13:00-15:30

FRIIDROTTSHALLEN

 

Klubb & Gruppindelning

Grupp 1: Sollentuna, Lidingö, Mälaröarna & Saltsjöbaden

Grupp 2: Täby, Järfälla, Huddinge, Djurgården

 

 

Skribent: Helene Åberg
Epost: Adressen Gömd

 

Anmäl till tävling 

webshop

Ansök ny medlem

Postadress:
Huddinge SK AF - Skidor
Box 1101
14123 Huddinge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info